Dzielnicowi z Dąbrowy Białostockiej rozmawiają o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Dąbrowy Białostockiej rozmawiają o bezpieczeństwie

Data publikacji 15.01.2017

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej kontynuują spotkania z przedstawicielami miasta i gminy. W minionym tygodniu gościli w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku. Zaprezentowali tam sposób korzystania z internetowej, interaktywnej aplikacji jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze poruszyli także tematykę pomocy osobom, które mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu z powodu wychłodzenia organizmu.

W minionym tygodniu dzielnicowi z Komisariatu Policji w  Dąbrowie Białostockiej spotkali się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku. Tematem przewodnim spotkań była prezentacja założeń „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” - sposobu działania aplikacji oraz jej roli w zarządzaniu bezpieczeństwem publicznym. Funkcjonariusze szczegółowo przedstawili zebranym, w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie oraz w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Poruszono też kwestię pomocy bezdomnym, nadużywającym alkoholu i osobom samotnym, które mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu promując tym samym założenia programu „Nie bądźmy obojętni”. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl