Spotkanie w Zespole Szkół w Janowie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w Zespole Szkół w Janowie

Data publikacji 16.01.2017

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkały się z radą pedagogiczną oraz uczniami Zespołu Szkół w Janowie. Z dziećmi rozmawiały o bezpiecznym korzystaniu z internetu i bezpieczeństwie w czasie ferii, zaś nauczycielom przedstawiły działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W ubiegły piątek policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkały się z dziećmi oraz nauczycielami Zespołu Szkół w Janowie.  Realizując działania "Bezpieczne Ferie", przypomniały młodym słuchaczom zasady bezpiecznego zachowania w trakcie zimowego wypoczynku. Funkcjonariuszki opowiedziały uczniom jak należy korzystać z sieci aby nie stać się ofiarą przestępstwa lub jego sprawcą. Przypomniały również zebranym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Piątkowa wizyta w Zespole Szkół w Janowie była również doskonałą okazją, aby spotkać się z Radą Pedagogiczną i porozmawiać o bezpieczeństwie. Funkcjonariuszki przedstawiły nauczycielom działanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Omówiły zasady umieszczania informacji na mapie oraz zasady reagowania policjantów na wskazane zagrożenia. Poruszono też kwestię pomocy bezdomnym, nadużywającym alkoholu i osobom samotnym, które mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu promując tym samym założenia programu „Nie bądźmy obojętni”. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl