Policjanci na spotkaniu z Radą Pedagogiczną Zespołu Szkół w Kuźnicy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na spotkaniu z Radą Pedagogiczną Zespołu Szkół w Kuźnicy

Data publikacji 16.01.2017

Funkcjonariusze KPP w Sokółce w ramach współpracy ze szkołami prowadzą szkolenia pedagogów i nauczycieli placówek oświatowych powiatu sokólskiego. W ubiegły piątek takie spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół w Kuźnicy. Mundurowi zapoznali radę pedagogiczna z postępowaniem w sytuacjach zagrożenia oraz przedstawili działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W piątek dzielnicowa z Posterunku Policji w Kuźnicy wraz z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkały się z przedstawicielami rady pedagogicznej Zespołu Szkół w Kuźnicy. Głównym założeniem spotkania było przekazanie informacji o zagrożeniach, które mogą wystąpić na terenie szkoły i innych placówek oświatowych oraz przedstawienie algorytmu postepowania na wypadek wystąpienia takiego zagrożenia. Policjantki zaprezentowały również założenia „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” - sposobu działania aplikacji oraz jej roli w zarządzaniu bezpieczeństwem publicznym. Szczegółowo przedstawiły zebranym, w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie oraz w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Poruszono też kwestię pomocy bezdomnym, nadużywającym alkoholu i osobom samotnym, które mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu promując tym samym założenia programu „Nie bądźmy obojętni”. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl