Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci na spotkaniu z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Data publikacji 24.01.2017

Funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkała się z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce. Szczegółowo omówiła założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jej działanie. Przypomniała zebranym również jak należy postępować aby nie stać się ofiara oszustwa metodą „na wnuczka, policjanta”.

W niedzielę funkcjonariuszka  Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkała się z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce. Policjantka przedstawiła założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako istotnego elementu w zarządzaniu bezpieczeństwem publicznym. Przeprowadziła instruktaż  - w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie oraz jak można nanieść na mapie internetowej miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Funkcjonariuszka przypomniał także, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji i że w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Poprosiła również uczestników spotkania o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, mając na uwadze, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję ze strony Policji. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl