Uratowany od wychłodzenia - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowany od wychłodzenia

Data publikacji 31.01.2017

Dzięki szybkiej interwencji dąbrowskich policjantów udało się uchronić znajdującego się pod wpływem alkoholu 55-letniego mężczyznę przed skutkami groźnego dla życia wychłodzenia organizmu.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej w ramach codziennej służby kontrolują miejsca zamieszkania osób narażonych na wychłodzenie. W poniedziałkowe popołudnie pojechali spotkać się z 55-latkiem samotnie mieszającym na obrzeżach jednej z miejscowości w gminie Dabrowa Białostocka. Nie zastali go w domu. Mundurowi postanowili go odszukać, po sprawdzeniu terenu przyległego do miejsca zamieszania i rozpytaniu sąsiadów z negatywnym wynikiem, policjanci kontynuowali dalsze poszukiwania. Po pewnym czasie zauważyli w przydrożnym rowie leżącego w zaspie 55-latka. Kontakt z nim był bardzo utrudniony, czuć było od niego silną woń alkoholu, ze względu na niską temperaturę i możliwość wychłodzenia organizmu mężczyznę przewieziono do ciepłego pomieszczenia, gdzie mógł bezpiecznie spędzić noc.

Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, do Policji pod numer 997 lub 112, czy w skrajnych przypadkach dzwoniąc na pogotowie ratunkowe pod numer 999. Całodobowo czynna jest również infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 800 444 989.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl