Uratowani przed wychłodzeniem - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przed wychłodzeniem

Data publikacji 03.02.2017

Dzięki szybkiej interwencji policjantów oraz przekazanej informacji udało się uchronić dwóch mężczyzn od wychłodzenia organizmu. 42-latka śpiącego w opuszczonych pomieszczeniach ujawnili mundurowi, natomiast leżącego w rowie 55-latka odnalazł przechodzący mężczyzna, który doprowadził go do zabudowań a następnie powiadomił policję. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych gdzie bezpiecznie spędzili noc.

Wczoraj po godzinie  18.00 do dyżurnego sokólskiej policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że w rejonie dworca Kamienna Stara odnalazł leżącego w zaspie mężczyznę, któremu pomógł wstać i doprowadził go do zabudowań dworcowych. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 55-latek jest pod silnym wpływem alkoholu, mieszka samotnie i ma wychłodzone mieszkanie. W związku z tym policjanci przewieźli go do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych gdzie bezpiecznie spędził noc. Kilka godzin później, w Suchowoli w trakcie sprawdzania pustostanów funkcjonariusze odnaleźli w jednym z nich śpiącego nietrzeźwego 42-latka. Ze względu na to, że nie miał kto zaopiekować się zmarzniętym mężczyzną przewieziono go  do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, do Policji pod numer 997 lub 112, czy w skrajnych przypadkach dzwoniąc na pogotowie ratunkowe pod numer 999. Całodobowo czynna jest również infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 800 444 989.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl