"Bezpieczne ferie" - powroty - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczne ferie" - powroty

Data publikacji 03.02.2017

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to główny cel działań prowadzonych przez policjantów sokólskiej drogówki. „Bezpieczna droga” to akcja skierowana w szczególności do osób, które w najbliższy weekend będą wracały po feriach do domów.

W sobotę od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce rozpoczną działania w ramach akcji „Bezpieczna droga”. Policjanci będą kontrolować stan trzeźwości kierujących oraz prawidłowość przewożenia dzieci i korzystania z pasów bezpieczeństwa. Sprawdzą też prędkość z jaką kierowcy będą poruszać się po drogach powiatu.

Policjanci apelują do kierowców:

·         Dostosuj prędkość jazdy do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych.

·         Przed wyjazdem sprawdź: stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego), wyposażenie samochodu (trójkąt, gaśnicę), potrzebne dokumenty (prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz ważny dowód rejestracyjny).

·         Przed podróżą nie spożywaj alkoholu, bądź wypoczęty i wyspany.

·         Zaplanuj sobie trasę podróży oraz bezpieczne miejsca do odpoczynku.

·         W czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych, gdy podróżujesz z dziećmi.

·         Zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

·         Pamiętaj o zastosowaniu zasady „ograniczonego zaufania”,

·         Wyraźnie i odpowiednio wcześniej, w sposób widoczny i zrozumiały dla innych uczestników ruchu sygnalizuj swoje zamiary na drodze (takie jak manewry wyprzedzania i omijania, zmiany kierunku lub pasa ruchu oraz zatrzymanie i postój).

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl