Działania "Pieszy – odblaski" na drogach Powiatu Sokolskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Pieszy – odblaski" na drogach Powiatu Sokolskiego

Data publikacji 06.02.2017

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce stale prowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań przypominają pieszym, że dzięki odblaskom noszonym w widoczny sposób dla innych uczestników ruchu drogowego stają się bardziej widoczni, przez co bezpieczniejsi.

W piątek policjanci z sokólskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. W trakcie służby sprawdzali jak wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków po zmroku i po której stronie jezdni poruszają się poza terenem zabudowanym, oraz czy we właściwy sposób przechodzą przez jezdnię. Baczną uwagę zwracali też na kierowców jeżdżących w rejonach przejść dla pieszych oraz placów zabaw. W ramach tych działań policjanci ujawnili ponad 24 naruszenia przepisów ruchu drogowego: 8 popełnionych przez pieszych, 16 popełnionych przez kierujących pojazdami. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli 23 mandaty karne oraz skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu. Tego typu działania prowadzone są regularnie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Policjanci przypominają, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia odblasku w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak grozi mandat karny w wysokości do 100 złotych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl