"Dzień Bezpiecznego Internetu" na terenie Powiatu Sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzień Bezpiecznego Internetu" na terenie Powiatu Sokólskiego

Data publikacji 08.02.2017

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sokółce po raz kolejny, włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu biorąc udział w spotkaniach z uczniami szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

W roku 2017 "Dzień Bezpiecznego Internetu" przypadł na 7 lutego i odbywał się pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Internet jest narzędziem służącym do pozyskiwania  wiedzy z różnych dziedzin życia, do zabawy, komunikowania się z innymi ludźmi lecz również może stanowić duże zagrożenie gdy korzysta się z niego w sposób nieumiejętny. Wczoraj na terenie powiatu sokolskiego policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi spotykali się z młodzieżą szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Rozmawiali z zebranymi na temat bezpiecznych sposobów nawiązywania kontaktów z osobami poznanymi w sieci, podawania informacji na swój temat, pisania komentarzy oraz udostępniania swoich zdjęć i filmów, a także tych nagranych z udziałem innych osób. Przestrzegali przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą internetu. Wczorajsze spotkania były doskonałą okazją, by uświadomić młodym ludziom, jak należy dbać o własne bezpieczeństwo oraz nie stać się sprawcą czynu zabronionego. Tego typu spotkania będą nadal kontynuowane przez sokolskich policjantów.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl