Policjanci z Suchowoli na spotkaniu z seniorami - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Suchowoli na spotkaniu z seniorami

Data publikacji 08.02.2017

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Suchowoli spotykają się z mieszkańcami gminy, w trakcie których rozmawiają o bezpieczeństwie oraz propagują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W poniedziałek gościli u członków Koła Emerytów i Rencistów.

Dzielnicowi odwiedzają mieszkańców na terenie całego powiatu sokólskiego. W poniedziałkowe popołudnie w świetlicy MOK w Suchowoli członkowie Koła Emerytów i Rencistów spotkali się z dzielnicowym z Posterunku Policji w Suchowoli. W rozmowie  poruszane były kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Dzielnicowy przedstawił założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako istotnego elementu w zarządzaniu bezpieczeństwem publicznym. Przeprowadził instruktaż  - w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie oraz jak można nanieść na mapie internetowej miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Przekazał zebranym, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji i że w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Przy okazji spotkania przypomniał również o programie "Nie bądźmy obojętni" i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą okres zimowy a także o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o obowiązku używania elementów odblaskowych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl