Działania "Nie bądźmy obojętni" w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Nie bądźmy obojętni" w powiecie sokólskim

Data publikacji 11.02.2017

Sokólscy policjanci w ramach prowadzonych działań „Nie bądźmy obojętni” w minionych dniach codziennie sprawdzali miejsca przebywania i zamieszkania osób zagrożonych wychłodzeniem.

W związku ze znacznym spadkiem temperatur policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce na terenie całego powiatu codziennie sprawdzają miejsca zamieszkania osób narażonych na wychłodzenie. Mundurowi odwiedzają osoby w trudnej sytuacji życiowej, schorowane i samotne sprawdzając, czy mieszkańcy zaopatrzeni są w opał, ciepłe ubrania oraz pożywienie. Szczególnej kontroli poddane są też miejsca, gdzie mogą chronić się osoby bezdomne, jak pustostany czy klatki schodowe. Osobom potrzebującym na bieżąco udzielana jest pomoc oraz przekazywane są informacje, gdzie można ją otrzymać. Dodatkowo na terenie Sokółki działania policjantów wspierają strażnicy miejscy. Działania te nadal będą kontynuowane przez sokólskich policjantów.

Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, do Policji pod numer 997 lub 112, czy w skrajnych przypadkach dzwoniąc na pogotowie ratunkowe pod numer 999. Całodobowo czynna jest również infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 800 444 989.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy służby pomocowe. Jeden telefon może uratować komuś życie.

WOJEWÓDZKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

WCPR - tel. (85) 74 39 535, e-mail czk@bialystok.uw.gov.pl

Silny mróz - zalecenia dla ludności - CZYTAJ