"Pieszy - odblaski" na sokólskich drogach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Pieszy - odblaski" na sokólskich drogach

Data publikacji 13.02.2017

W trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego sokólscy policjanci w miniony piątek przeprowadzili działania pn. „Pieszy - Odblaski”. Celem działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych użytkowników dróg. Była to także okazja do przypomnienia jak ważne dla bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce w piątek na drogach powiatu sokólskiego przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzali jak piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków po zmroku i po której stronie jezdni poruszają się poza terenem zabudowanym, oraz czy we właściwy sposób przechodzą przez jezdnię. Funkcjonariusze zwracali również baczną uwagę na kierowców jeżdżących w rejonach przejść dla pieszych. Napotkanym pieszym  wręczali odblask i przypominali, że każda osoba idąca po zmroku, poza terenem zabudowanym ma obowiązek noszenia odblasku w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki niemu staje się wcześniej widoczna dla kierowców, którzy mogą w bezpieczny sposób rozpocząć manewr omijania takiej osoby.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl