Spotkanie dzielnicowego z mieszkańcami - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie dzielnicowego z mieszkańcami

Data publikacji 16.02.2017

Dzielnicowy z KPP w Sokółce uczestniczył w spotkaniu z miejscowymi mieszkańcami. Podczas spotkania policjant omówił sposób działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, problemy mieszkańców, na które mundurowi powinni zwrócić uwagę i zaapelował o pomoc osobom, które narażone są na wychłodzenia.

Wczoraj dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkał się z mieszkańcami jednej z miejscowych spółdzielni mieszkaniowych. Funkcjonariusz przedstawił zebranym w jaki sposób działa aplikacja "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" i czemu służy to policyjne narzędzie, oraz w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź inne niepożądane zjawisko. Poprosił także o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Dzielnicowi zaapelował do zebranych aby nie pozostawali obojętni na osoby, które są narażone na działanie niskich temperatur. Telefon na numer 997 lub 112 o osobie bezdomnej, starszej, nieporadnej życiowo lub  nietrzeźwej, która nie da rady poruszać się zawsze będzie sprawdzona a potrzebującemu udzielona pomoc.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl