Współpraca dla bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Współpraca dla bezpieczeństwa

Data publikacji 23.02.2017

Przedstawiciele władz samorządowych oraz klubów piłkarskich z powiatu sokólskiego spotkali się wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce z policjantami. Rozmawiali na temat organizacji imprez masowych i sportowych. W trakcie spotkania funkcjonariusze omówili również ideę powstania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i przedstawili sposób działania aplikacji.

We środę w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce spotkali się przedstawiciele władz samorządowych oraz klubów sportowych działających na terenie powiatu sokolskiego. Spotkanie dotyczyło organizowania imprez, w tym masowych i sportowych oeaz meczy piłkarskich. Funkcjonariusze przedstawili również zebranym w jaki sposób działa aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i czemu służy to policyjne narzędzie. Pokazali w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Przypomnieli także, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji i że w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Mundurowi zwracali uwagę na odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję ze strony Policji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl