Dzielnicowy na spotkaniu z mieszkańcami - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy na spotkaniu z mieszkańcami

Data publikacji 23.02.2017

Dzielnicowy z KPP w Sokółce uczestniczył w spotkaniu z mieszkańcami Starej Rozedranki, Starego Szoru i Wilczej Jamy. Podczas spotkania policjant omówił sposób działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, a także zwrócił uwagę na inne elementy związane z bezpieczeństwem mieszkańców.

Wczoraj dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkał się z mieszkańcami Starej Rozedranki, Starego Szoru i Wilczej Jamy. Funkcjonariusz przedstawił założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako istotnego elementu w zarządzaniu bezpieczeństwem publicznym. Mundurowi przeprowadził także instruktaż  - w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie oraz jak można nanieść na mapie internetowej miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Przekazał zebranym, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji i że w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Przy okazji spotkania przypomniał również o programie "Nie bądźmy obojętni" i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą okres zimowy, a także o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o obowiązku używania elementów odblaskowych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl