Działania sokólskiej drogówki - "Pasy" - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania sokólskiej drogówki - "Pasy"

Data publikacji 23.02.2017

Policjanci z sokólskiej drogówki przeprowadzili działania „Pasy”. Mundurowi sprawdzali jak kierowcy wywiązują się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz czy podróżujący mają zapięte pasy, a także czy dzieci podróżują w fotelikach.

We środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce po raz kolejny, przeprowadzili na terenie powiatu sokólskiego, działania pn.: "Pasy”. Tym razem mundurowi szczególną uwagę zwracali na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz na bezpieczne, zgodne z prawem przewożenie dzieci. Okazało się, że nie wszyscy kierujący i ich pasażerowie zdają sobie sprawę z tego, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w przypadku wypadku drogowego. W trakcie działań mundurowi skontrolowali 55 pojazdów, ujawnili 25 naruszeń przepisów ruchu drogowego, z czego 6 polegało na niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Policjanic przypominają:  naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami, to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl