Działania "Prędkość" na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Prędkość" na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 27.02.2017

42 skontrolowane pojazdy, 25 kierowców ukaranych mandatami za przekroczenie prędkości, to wynik niedzielnych działań „Prędkość”.

W minioną niedzielę funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce przeprowadzili na drogach powiatu działania „Prędkość”. Policjanci sprawdzali z jaką prędkością poruszają się pojazdy w wybranych miejscach, w szczególności tych wskazanych na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi  skontrolowali 42 kierujących autami z czego 25 ukarano mandatami karnymi za zbyt szybką jazdę, wśród nich 14 to kierowcy poruszający się pojazdami zarejestrowanymi poza granicami Polski.

Sokolscy policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze. Nadmierna prędkość bądź jej niedostosowanie do panujących warunków na drodze  to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków.

 

Przypominają również, że zgodnie z wprowadzonym 31 sierpnia 2014 r. przepisem, pieszy poruszając się po zmroku poza terenem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny przez innych uczestników ruchu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl