Działania "Pieszy – odblaski" na drogach Powiatu Sokolskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Pieszy – odblaski" na drogach Powiatu Sokolskiego

Data publikacji 06.03.2017

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce stale prowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań przypominają pieszym, że również dzięki odblaskom noszonym w widoczny sposób dla innych uczestników ruchu drogowego stają się bezpieczniejsi.

W piątek  oraz sobotę policjanci z sokólskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. W trakcie służby sprawdzali jak wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków po zmroku i po której stronie jezdni poruszają się poza terenem zabudowanym, oraz czy we właściwy sposób przechodzą przez jezdnię. Policjanci przypominali o obowiązku używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, po zmroku, zachęcając także do stosowania odblasków w terenie zabudowanym, gdzie również jest dużo miejsc niedoświetlonych. Baczną uwagę zwracali też na kierowców jeżdżących w rejonach przejść dla pieszych. Wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego będą kontynuowane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Sokólscy policjanci przypominają, że zgodnie z wprowadzonym 31 sierpnia 2014 r. przepisem, pieszy poruszając się po zmroku poza terenem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny przez innych uczestników ruchu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl