Bezpieczeństwo w sieci w Internecie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo w sieci w Internecie

Data publikacji 09.03.2017

Sokólska funkcjonariuszka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Geniuszach, aby porozmawiać o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Tego typu spotkania mają na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów znajdujących się sieci.

Funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Geniuszach, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas korzystania z Internetu. Policjantka zwróciła uwagę dzieci, że Internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Wyjaśniła, czym jest cyberprzemoc i kradzież danych, uczuliła na niebezpieczne kontakty i szkodliwe treści. Z przeprowadzonej prelekcji dzieci dowiedziały się między innymi jak unikać zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu oraz jakie zachowania są w sieci zabronione. W zrozumieniu tematu uczniom pomógł zaprezentowany przez policjantkę film.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl