Dzielnicowy spotkał się z mieszkańcami Zaśpicz - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy spotkał się z mieszkańcami Zaśpicz

Data publikacji 09.03.2017

Dzielnicowy z KPP w Sokółce uczestniczył w spotkaniu z mieszkańcami Zaśpicz. Podczas spotkania policjant omówił sposób działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, a także zwrócił uwagę na inne elementy związane z bezpieczeństwem mieszkańców.

Realizując założenia programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”  dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce we środę spotkał się z mieszkańcami Zaśpicz. Funkcjonariusz przedstawił założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako istotnego elementu w zarządzaniu bezpieczeństwem publicznym. Mundurowy przeprowadził także instruktaż  - w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie oraz jak można nanieść na mapie internetowej miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Przekazał zebranym, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji i że w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Przy okazji spotkania przypomniał również o obowiązku używania elementów odblaskowych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl