"Dzielnicowy bliżej nas" - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzielnicowy bliżej nas"

Data publikacji 13.03.2017

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, realizując założenia programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”, dbają każdego dnia o bezpieczeństwo osób z podległego rejonu służbowego. W trakcie spotkań mundurowi przekazują wiedzę o bezpiecznych zachowaniach w codziennym życiu oraz propagują "Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w ramach codziennej służby obchodowej dbają każdego dnia o bezpieczeństwo osób z podległego rejonu. W piątek dzielnicowy spotkał się z mieszkańcami Wspólnoty Mieszkaniowej Sokółka Osiedle Zielone 4 i 9. Przewodnim tematem wizyty było przedstawienie zebranym  idei Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako istotnego elementu w zarządzaniu bezpieczeństwem publicznym. Uczestnicy konsultacji dowiedzieli się m.in. w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie oraz w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Dzielnicowy omówił występujące, potwierdzone zagrożenia w rejonie oraz plany przeciwdziałania tym zjawiskom.

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” mundurowi odwiedzają również szkoły sprawdzając szeroko rozumiane bezpieczeństwo uczniów. Szczególną uwagę zwracają na sposób przewożenia i odbierania dzieci ze szkoły. Rozmawiając z opiekunami przekazują informacje dotyczące sposobu kontaktu z policjantami oraz o możliwości przekazania informacji o miejscach zagrożonych poprzez "Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa".   

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl