Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: Przekroczył prędkość o 52 km/h– stracił prawo jazdy

Data publikacji 16.03.2017

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce w trakcie kontroli miejsca wskazanego jako zagrożone w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili kierowcę samochodu osobowego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. W konsekwencji mężczyzna stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany wysokim mandatem karnym.

Wczoraj po godzinie 23.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce dokonywali kontroli prędkości w terenie zabudowanym w miejscowości Straż. Punkt ten został zaznaczony na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Po godzinie 23.00 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 112 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę audi do kontroli drogowej. 33-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa Białostocka za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi..

Z uwagi na fakt, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl