Spotkanie z uczniami ZSI w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z uczniami ZSI w Sokółce

Data publikacji 22.03.2017

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży stanowi priorytet działań szeregu podmiotów, w tym również Policji, dlatego w ramach działań „Nieletni” sokólscy mundurowi spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Integracyjnych, z którymi rozmawiali na temat bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności za czyny popełniane za pomocą urządzeń multimedialnych.

Zapobieganie i zwalczanie demoralizacji oraz przestępczości wśród dzieci i młodzieży to jedno z zadań policji. W dniu wczorajszym sokólskie policjantki z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii w ramach działań „Nieletni” zorganizowanych z okazji pierwszego dnia wiosny spotkały się z uczniami Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce aby porozmawiać na temat zjawiska cyberprzemocy i zagrożeń jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z internetu. Podczas prowadzonych prelekcji policjantki zwracały uwagę, że Internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Wyjaśniały, czym jest cyberprzemoc i kradzież danych, uczulały na niebezpieczne kontakty i szkodliwe treści. Zwróciły również uwagę uczniów na zagrożenie prywatności oraz problem uzależnienia od Internetu. Na koniec zapoznały zebranych z katalogiem środków wychowawczych i poprawczych, jakie mogą być zastosowane przez sąd rodzinny wobec nieletniego, który popełnił czyn karalny lub przejawia objawy demoralizacji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl