Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Data publikacji 23.03.2017

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce. W trakcie spotkania rozmawiali z zebranymi na temat przepisów i zasad kontroli drogowej a także funkcjonowania Krajowej Mapy zagrożeń Bezpieczeństwa.

We czwartek funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkali się z młodzieżą uczącą się w Zespole Szkół Rolniczych, która przygotowuje się do egzaminów na prawo jazdy. Mundurowi przybliżyli uczniom przepisy dotyczące kontroli drogowej, omówili sposób bezpiecznego poruszania się po drogach i na co należy zwrócić szczególną uwagę aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Przypomnieli zebranym, że prowadzenie pod wpływem alkoholu lub innego środka zmieniającego świadomość jest czynem zabronionym, za którego popełnienie można stracić uprawnienia do kierowania. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również  w jaki sposób działa aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, czemu służy to policyjne narzędzie oraz w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca występowania niepożądanych zjawisk. Na koniec mundurowi przypominieli, że zgodnie z wprowadzonym 31 sierpnia 2014 r. przepisem, pieszy poruszając się po zmroku poza terenem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny przez innych uczestników ruchu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl