„SpoKREWnieni służbą” w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„SpoKREWnieni służbą” w Sokółce

Data publikacji 27.03.2017

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sokółce policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sokółce po raz drugi w tym miesiącu oddali honorowo krew. Zebrani włączyli się w zbiórkę krwi zainicjowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, która rozpoczęła się 1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dziś rano w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sokółce funkcjonariusze oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sokółce podzielili się najcenniejszym darem w postaci własnej krwi. W ten sposób policjanci oraz pracownicy sokólskiej komendy włączyli się w ogólnopolską zbiórkę krwi, która rozpoczęła się 1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i potrwa do końca miesiąca. Akcję objęło patronatem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pamiętajmy, iż krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Nie da się jej zastąpić żadnym innym lekiem, dlatego tak istotne jest abyśmy oddawali jej jak najwięcej. Zapraszamy wszystkich serdecznie do dołączenia do grona honorowych krwiodawców. Aby zostać dawcą, trzeba mieć ukończone 18 lat. Należy posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość i nr PESEL.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl