Spotkania z uczniami dotyczące „cyberzagrożeń” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z uczniami dotyczące „cyberzagrożeń”

Data publikacji 28.03.2017

Sokólska funkcjonariuszka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Białousach oraz Zespołu Szkół w Korycinie, aby porozmawiać o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Tego typu spotkania mają na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów znajdujących się sieci.

Funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Białousach oraz Zespołu Szkół w Korycinie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas korzystania z sieci. W trakcie spotkania w Białousach dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół w Janowie na temat bezpieczeństwa w sieci. W trakcie spotkań z uczniami policjantka zwróciła uwagę, że Internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Wyjaśniła, czym jest cyberprzemoc i kradzież danych, uczuliła na niebezpieczne kontakty i szkodliwe treści. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jak unikać zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu oraz jakie zachowania są w sieci zabronione. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl