Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Zakupy nie zając - nie uciekną! Bezpiecznie dojdź / dojedź do celu" na drogach Powiatu Sokólskiego

Data publikacji 13.04.2017

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce prowadzili na drogach powiatu działania pn. "Zakupy nie zając - nie uciekną! Bezpiecznie dojdź / dojedź do celu". Mundurowi w okresie przedświątecznym apelują w ten sposób o rozwagę na drodze wręczając elementy profilaktyczne z odblaskami.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w trackie służby na drogach powiatu sokólskiego przeprowadzili działania edukacyjno-informacyjne  „Zakupy nie zając – nie uciekną! Bezpiecznie dojdź/dojedź do celu”. Głównym założeniem akcji była edukacja społeczeństwa w zakresie należytych zachowań na drodze oraz minimalizacja zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nieprzypadkowo na czas realizacji tej inicjatywy wybrano czas przedświąteczny, z uwagi na wzmożony ruch pieszych i kierujących oraz zwiększone ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń drogowych wynikających z pośpiechu i nieostrożności. Policjanci w trakcie  przeprowadzanych kontroli drogowych rozdawali torby z hasłami akcji, uwrażliwiając jednocześnie na poprawne i bezpieczne zachowanie się na drodze, prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, ostrożne zachowanie kierowców w pobliżu przejść dla pieszych.

Działania profilaktyczne będą realizowane aż do Świąt Wielkanocnych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl