Działania „Kręci mnie bezpieczeństwo” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 22.04.2017

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce oraz mundurowi w całym kraju rozpoczęli akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Przedsięwzięcie ukierunkowane jest na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.

Rozpoczęły się ogólnopolskie działania pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Przedsięwzięcie ukierunkowane jest na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. W ramach działań funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Sokółce na drogach całego powiatu przypominali rowerzystom najważniejsze zasady i przepisy dotyczące poruszania się jednośladem po drogach oraz przypominali, że ich bezpieczeństwo zależy także od nich samych. Podczas działań policjanci prowadzili także kontrole kierujących jednośladami oraz sprawdzali stan techniczny rowerów, trzeźwość kierujących oraz obowiązkowe wyposażenie. Policjanci większą uwagę zwracali także na kierowców samochodów oraz pieszych, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego względem rowerzystów oraz egzekwowali prawidłowe zachowanie na drodze od kierujących jednośladami względem kierowców samochodów.

Zakończenie akcji w odsłonie dotyczącej bezpieczeństwa rowerzystów nastąpi 22 września br. podczas Międzynarodowego Dnia bez Samochodu. Do tego czasu policjanci będą prowadzić szereg działań prewencyjno - kontrolnych, jak i profilaktycznych ukierunkowanych na wzrost bezpieczeństwa kierujących jednośladami.

http://www.sokolka.policja.gov.pl/p13/aktualnosci/44506,quotKreci-mnie-bezpieczenstwoquot-na-drogach-Powiatu-Sokolskiego.html

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl