Bezpieczeństwo w internecie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo w internecie

Data publikacji 09.05.2017

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotykają się z uczniami szkół z całego powiatu rozmawiając o bezpiecznych zachowaniach w różnych dziedzinach życia. Wczoraj uczniowie z Zespołu Szkół z Nowego Dworu dowiedzieli się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z Internetu. Tego typu spotkania mają na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów znajdujących się w sieci.

W poniedziałek funkcjonariuszka Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkała się z uczniami Zespołu Szkół w Nowym Dworze. Policjantka zwróciła uwagę uczniów na to, że Internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Wyjaśniła, czym jest cyberprzemoc i kradzież danych, uczuliła na niebezpieczne kontakty i szkodliwe treści. Zwróciła również uwagę uczniów na zagrożenie prywatności oraz problem uzależnienia od Internetu. Wczorajsze spotkania były doskonałą okazją, by uświadomić młodym ludziom, jak należy dbać o własne bezpieczeństwo, nie stać się ofiarą ani sprawcą czynu zabronionego. Tego typu spotkania będą nadal kontynuowane przez sokolskich policjantów.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl