Egzamin na kartę rowerową w Rozedrance Starej - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Egzamin na kartę rowerową w Rozedrance Starej

Data publikacji 22.05.2017

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce czynnie włączają się w realizację działań podnoszących bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W ostatnim tygodniu uczestniczyli w egzaminie na kartę rowerową zorganizowaną przez dyrekcję szkoły w Rozedrance Starej.

We czwartek w Szkole Podstawowej w Rozedrance Starej odbył się egzamin na kartę rowerową, który został  zorganizowany przez dyrekcję szkoły. Wcześniej uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną na temat przepisów ruchu drogowego a sokólscy policjanci przeprowadzili jego część praktyczną. Egzamin obejmowały: przygotowanie roweru do jazdy, ruszanie rowerem, jazdę do przodu po prostej i łukach w kształcie ósemki, jazdę po wyznaczonym torze, prawidłowe hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w wyznaczonych miejscach oraz właściwe reagowanie na znaki i sygnały drogowe. Po pomyślnie zdanych egzaminach i otrzymaniu karty rowerowej uczniowie staną się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl