"Trzeźwa gmina" na sokólskich drogach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Trzeźwa gmina" na sokólskich drogach

Data publikacji 29.05.2017

Sokólscy policjanci, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Trzeźwa gmina”. Mundurowi skontrolowali 440 kierujących – w tym gronie znalazł się jeden, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce prowadzili działania „Trzeźwa gmina”. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 440 kierujących. Niestety, okazało się, że wśród nich znalazł się kierowca, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem 42-letniego kierowcy mercedesa wykazało w jego organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie on przed sądem.


Prowadzone przez policjantów działania mające na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, będą kontynuowane w przyszłości.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl