Policjanci ujawnili akcyzę w berlingo - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili akcyzę w berlingo

Data publikacji 06.06.2017

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego realizując działania związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę citroena, który jadąc przez miejscowość Straż przekroczył dopuszczalną prędkość o 15 km/h. W trakcie przeprowadzonej kontroli policjanci ujawnili w pojeździe 1300 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w niedzielny poranek dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Straż, na drodze krajowej nr 19. Miejsce to zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w którym kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Podczas weryfikacji tego miejsca mundurowi, po godzinie 09.00 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę citoena, który jechał z prędkością 65 km/h. W trakcie sprawdzania przewożonego bagażu funkcjonariusze ujawnili w pojeździe 1 300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, do posiadania których przyznał się 58-letni pasażer auta. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili kolejne 152 paczki nielegalnych papierosów oraz zabezpieczyli ponad 25 000 złotych na poczet przyszłych kar. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 1452 paczki nielegalnych papierosów. Wartość rynkowa ujawnionych wyrobów nikotynowych to prawie 20 000 złotych. Wprowadzenie na rynek takiej ilości papierosów bez akcyzy naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości blisko 32 000 złotych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl