„Kręci mnie bezpieczeństwo” w trakcie wakacji - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” w trakcie wakacji

Data publikacji 14.06.2017

Funkcjonariuszka Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkała się z uczniami janowskich szkół. W ramach realizacji akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” rozmawiała z uczniami o szeroko pojętym bezpieczeństwie podczas wakacji.

We środę policjantka zajmująca się prewencją kryminalną spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie oraz uczniami Zespołu Szkół Samorządowych w Janowie. W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” rozmawiała z zebranymi na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w trakcie zbliżających się wakacji. Młodzież dowiedziała się jakie zagrożenia niesie za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z internetu, jakie zachowania mogą narazić na odpowiedzialność karną a jakie zwiększają ryzyko stania się ofiarą. Funkcjonariuszka przypominała zebranym o bezpiecznej i odpowiedzialnej zabawie w trakcie wakacji oraz zachęciła do udziału w konkursie „Filmowy przeWODNIK”. Uczniom szkoły podstawowej przypomniała o zasadach odpowiedzialności prawnej za popełniane czyny zabronione. Wytłumaczyła jakie zachowania świadczą o demoralizacji młodego człowieka i jakie środki wychowawcze za ich popełnianie może zastosować sad rodzinny wobec nieletniego. W trakcie spotkań funkcjonariuszka przypomniała jakie zagrożenia niesie za sobą używanie środków odurzających oraz dopalaczy.    

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl