"Pieszy - Odblaski" - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Pieszy - Odblaski"

Data publikacji 26.06.2017

W trosce o pieszych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce stale prowadzą działania zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego. W trakcie służby sprawdzają jak piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w minioną sobotę  przeprowadzili działania "Pieszy - Odblaski". Mundurowi sprawdzali, czy piesi poruszający się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu wywiązują się z obowiązku używania elementów odblaskowych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są grupą szczególnie narażoną na uczestnictwo w zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze codziennie patrolują drogi gminne i powiatowe, po których mogą poruszać się piesi bez wymaganych elementów odblaskowych. W ramach tych działań policjanci ujawnili 24 naruszenia przepisów ruchu drogowego: 1 popełnione przez pieszych i 23 popełnionych przez kierujących pojazdami. Tego typu działania prowadzone są regularnie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl