„Kręci mnie bezpieczeństwo” z sokólskimi dzielnicowymi - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” z sokólskimi dzielnicowymi

Data publikacji 03.07.2017

Okres wakacyjny to czas wzmożonych działań profilaktycznych Policji. Mundurowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą w miejscach ich przebywania, uczestniczą w festynach i organizują akcje profilaktyczne we współpracy z innymi służbami działającymi na rzecz bezpieczeństwa. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo", objętej honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

W sobotę w klubie wiejskim w Śniczanach sokólscy dzielnicowi spotkali się harcerzami i zuchami z 5 Sidrzańskiej Drużyny Harcerskiej pn. „Trawersi”. Po południu zaś gościli u  uczestników Oazy zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Sidrze.  W trakcie spotkań dzielnicowi przybliżyli młodym ludziom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa na wodzie. Funkcjonariusze zaapelowali do uczestników prelekcji o rozsądne korzystanie  z Internetu i przypomnieli jak należy się zachować w przypadku spotkania z agresywnym psem. Dzieci dowiedziały się również o konkursie "Filmowy przeWODNIK", którego głównym celem jest promowanie bezpiecznych zachowań nad wodą. Tego rodzaju prelekcje organizowane będą przez cały okres wakacyjny.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl