„Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” nad sokólskim zalewem - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” nad sokólskim zalewem

Data publikacji 25.07.2017

Nad sokólskim zalewem przeprowadzono działania informacyjno-edukacyjne w ramach Kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Celem akcji jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego zachowania nad wodą podczas letniego wypoczynku.

W ramach Kampanii MSWiA pod patronatem Pana Ministra Mariusza Błaszczaka „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” sokólscy policjanci przeprowadzili w rejonach zbiorników wodnych działania  prewencyjne, podczas których przypominali o zagrożeniach związanych z wypoczynkiem na wodą. W trakcie weekendowej służby mundurowi między innymi patrolowali obszary wodne i tereny bezpośrednio do nich przyległe. Zadaniem policjantów było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą. Funkcjonariusze przypominali plażowiczom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz apelowali o rozwagę i ostrożność. Równie istotnym elementem działań była część o charakterze profilaktycznym, którą mundurowi przeprowadzili w rejonie zbiornika wodnego w Sokółce, gdzie zostało zorganizowane stoisko sokólskiej Policji.

Niestety, mimo licznych działań profilaktycznych realizowanych w obszarze bezpieczeństwa nad wodą, zdarzają się również sytuacje, kiedy to wypoczynek na akwenach łączony jest z alkoholem. Tego rodzaju zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę, około godziny 19:30. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce otrzymał informację, że na terenie zbiornika wodnego w gminie Korycin prawdopodobnie doszło do utonięcia mężczyzny. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji, który potwierdził ten fakt. Wczoraj przed południem strażacy odnaleźli i wyłowili ciało 46-letniego mieszkańca gminy Korycin.  

Podobnie, jak w ramach weekendowych działań, Policja apeluje o rozsądne korzystanie z akwenów i zapowiada, że tego rodzaju działania będą kontynuowane w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl