Areszt za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 31.07.2017

Sokólscy policjanci zatrzymali 24-latka, który zaatakował nożem mężczyznę pomiędzy blokami przy ulicy Pocztowej w Sokółce. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Dyżurny sokólskiej komendy 20 lipca br. po godzinie 23.00 otrzymał zgłoszenie o bójce pomiędzy blokami na ulicy Pocztowej w Sokółce. We wskazane miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce Ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, że około godziny 23.00 do 22 i 23-latka idących między blokami na ulicy Pocztowej podszedł młody mężczyzna i rozpoczął rozmowę. Po kilku chwilach pomiędzy mężczyznami wywiązała się „ostra” wymiana zdań, podczas której 24-letek ugodził nożem w plecy 23-latka i uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, w minioną środę (26.07), przed godziną 12.00, mundurowi zatrzymali 24-latka podejrzanego o ten czyn. Mieszkaniec Sokółki został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i w miniony czwartek (27.07) decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawca wcześniej był karany za przestępstwa m.in. przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl