Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa: przekroczył prędkość o 56 km/h – stracił prawo jazdy

Data publikacji 02.08.2017

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce na ulicy 11-go Listopada w Dąbrowie Białostockiej po raz kolejny ujawnili kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h. W konsekwencji mężczyzna stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany mandatem karnym.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w trakcie kontroli miejsca wskazanego jako zagrożone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymali kolejnego kierującego, który przekroczył prędkość o 56 km/h w terenie zabudowanym. Wczoraj przed godziną 08.00 w Dąbrowie Białostockiej na ulicy 11-go Listopada policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się samochód jedzie z prędkością 106 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę audi do kontroli drogowej. 31-letni mieszkaniec gminy Sokółka za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Z uwagi na fakt, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl