"Bezpieczny rowerzysta" - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczny rowerzysta"

Data publikacji 10.08.2017

Policjanci z sokólskiej drogówki prowadzili działania pn. „Bezpieczny rowerzysta”. Policyjna akcja promuje bezpieczne, zgodne z przepisami i odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym. Została zrealizowana w ramach ogólnopolskiego programu "Kręci mnie bezpieczeństwo" objętej patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka

Policjanci z sokólskiej drogówki 8 i 9 sierpnia, dbając o bezpieczeństwo na drogach, prowadzili działania prewencyjno-kontrolne o nazwie „Bezpieczny rowerzysta”. W trakcie trwania akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów oraz wobec nich, ale też innych uczestników ruchu drogowego, powodujących zagrożenia. Dotyczyły one najczęściej nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych oraz jazdy po chodniku.

Mundurowi równocześnie prowadzili działania profilaktyczne. Informowali cyklistów o obowiązujących przepisach w zakresie kierowania rowerem, prawidłowego poruszania po drogach, prawidłowego przemieszczania się po mieście i korzystania z przejść dla pieszych. Skontrolowani rowerzyści otrzymali od policjantów ulotki zawierające porady dla rowerzystów oraz dla kierowców. Część osób otrzymała również elementy odblaskowe.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów „Kodeksu drogowego”. Przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.  Pijany kierowca nie tylko naraża swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl