Kierowali pod wpływem alkoholu - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali pod wpływem alkoholu

Data publikacji 14.08.2017

W miniony weekend sokólscy policjanci na drogach powiatu ujawnili trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Wśród nich znalazł się 40-latek, który w wydychanym powietrzu miał prawie 3,3 promila alkoholu. Ujawnieni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

W miniony weekend na drogach powiatu sokólscy policjanci ujawnili trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Rekordzistą okazał się 40-letni kierowca renaulta, który w sobotni poranek w Sokółce jadąc ulicą Grodzieńską miał prawie 3,3 promila alkoholu w organizmie. Kilka godzin później w Igryłach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli opla. W trakcie sprawdzenia okazało się, że  kierowca zafiry ma w wydychanym powietrzu 0,44 promila alkoholu i nie posiada przy sobie stosownych dokumentów. Trzeciego nieodpowiedzialnego kierowcę mundurowi ujawnili w niedzielę przed godziną 20.00 w Suchowoli na ulicy Kupieckiej. 40-latek jadący oplem miał ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie, jechał bez włączonych świateł oraz zapiętych pasów bezpieczeństwa. Nieodpowiedzialni kierowcy, za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Dodatkowo apelują o rozsądek, zachowanie szczególnej ostrożności oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl