"Piesi - odblaski" na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Piesi - odblaski" na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 14.09.2017

W trosce o pieszych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce prowadzą dzisiaj działania zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, prowadzą dzisiaj działania "Pieszy - Odblaski". W trakcie służby patrolować będą drogi gminne i powiatowe, po których mogą poruszać się piesi. Funkcjonariusze będą też zwracać uwagę na kierowców jeżdżących w rejonach przejść. Dodatkowo po zmierzchu, poza terenem zabudowanym mundurowi sprawdzać będą jak piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków. Napotkanym pieszym  będą wręczać odblask i przypominać, że powinien być noszony w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego, dzięki temu staje się wcześniej widoczny dla kierowców. 

Tego typu działania prowadzone są regularnie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Pamiętajmy! 

Odblaskami mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, czapki, czy też kamizelki. Ważne jest umieszczenie ich w odpowiednich miejscach - na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców - wówczas będziemy mieli pewność, że jesteśmy dobrze widoczni dla innych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl