OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Data publikacji 18.09.2017

Mężczyzna ujął nietrzeźwego kierowcę passata, który chwilę wcześniej uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. Jak się okazało 72-latek miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Dyżurny sokólskiej komendy, w piątek po godzinie 19.00, otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna ujął nietrzeźwego kierowcę passata, który chwilę wcześniej uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. W Krynkach, na ulicy Czystej mundurowi zastali  dwóch mężczyzn – zgłaszającego interwencję oraz ujętego przez niego - kierowcę. Od kierującego passatem funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, 72-latek będąc w stanie nietrzeźwości prowadził samochód ulicami Krynek. Mężczyzna ten uszkodził również dwa zaparkowane pojazdy.  Zgłaszający, chcąc uniemożliwić kierowcy kontynuowanie jazdy - wyjął z passata kluczyki ze stacyjki i wezwał Policję.

Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl