Odwiedziny w sokólskiej komendzie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odwiedziny w sokólskiej komendzie

Data publikacji 19.09.2017

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Boguszach odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Sokółce. Mundurowi przypomnieli najmłodszym o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Sokólscy policjanci gościli na terenie komendy grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej z Bogusz. Mundurowi przybliżyli dzieciom specyfikę swojej pracy, a także zapoznali z miejscem pracy na poszczególnych stanowiskach służbowych. Prelegenci mogli również przyjrzeć się z bliska radiowozom i wyposażeniu, wykorzystywanym przez mundurowych w codziennej służbie. Policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas codziennej drogi do szkoły/domu oraz w kontakcie z nieznajomą osobą. Przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych oraz o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży pojazdem. W końcowej części spotkania uczestnicy otrzymali kolorowanki oraz elementy odblaskowe.

Przekazane informacje i prowadzony program są elementem ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” adresowanej do uczniów szkół podstawowych. Akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl