OSZUŚCI CIĄGLE PRÓBUJĄ. OSTRZEŻ SWOICH BLISKICH! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OSZUŚCI CIĄGLE PRÓBUJĄ. OSTRZEŻ SWOICH BLISKICH!

Data publikacji 22.09.2017

Policjanci ponownie ostrzegają przed przestępcami, którzy chcą wyłudzić pieniądze. Ofiarami oszustw „na policjanta” czy „na wnuczka” stają się najczęściej osoby starsze i samotne. Do takiego oszustwa doszło w Zambrowie. 83-latka straciła ponad 10 tysięcy dolarów.

Kobieta i mężczyzna w minioną środę pięciokrotnie kontaktowali się z osobami w Zambrowie, podając się za funkcjonariuszy Policji i Centralnego Biura Śledczego. Rzekomi policjanci informowali rozmówców, że pieniądze na ich kontach bankowych są zagrożone. Jednak dzięki czujności seniorów nie doszło do oszustwa.

Niestety w jednym przypadku przestępcom udało się oszukać 83-latkę. Nieznany mężczyzna tego samego dnia podając się za policjanta telefonicznie poinformował mieszkankę Zambrowa, że pieniądze na jej koncie są zagrożone a przestępcy chcą je przelać na swoje konta używając fałszywych dokumentów. Twierdził, że on rozpracowuje grupę przestępczą, prosząc, aby mu w tym pomóc. Instruował rozmówczynię, że ma pobrać pieniądze z konta, a następnie zostawić je w umówionym miejscu. Pokrzywdzona pobrała z konta kwotę 10700 dolarów i pozostawiła w kopertach we wskazanym przez oszusta miejscu.

Przypominamy, że policjanci nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! Nigdy nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich „zabezpieczenia” przed oszustami.

Sokólscy policjanci apelują do mieszkańców - NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!

Przestrzegamy przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników różnych instytucji. Ofiarami ich są najczęściej osoby starsze i samotne. Mundurowi apelują, by nie wpuszczać do domów nieznajomych. Nie należy też pochopnie i w pośpiechu przekazywać takim osobom pieniędzy czy podpisywać żadnych dokumentów. W razie podejrzeń należy skontaktować z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.

- źródło: KWP w Białymstoku