„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” w gminie Sokółka - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” w gminie Sokółka

Data publikacji 28.09.2017

Sokólscy policjanci realizują działania prewencyjne pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Wczoraj mundurowi prowadzili prelekcje w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok”, która została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przeprowadzili wczoraj kolejne spotkania edukacyjno-informacyjne. Tym razem odwiedzili  najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce oraz przedszkolaków i starszych uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce. Z młodszymi dziećmi funkcjonariusze rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. W trakcie zajęć mundurowi wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.  Natomiast, wśród uczniów najstarszych klas policjanci omówili zjawisko cyberprzemocy podkreślając przy tym fakt, że w sieci nikt nie jest anonimowy. Na koniec profilaktycznych spotkań każdy z uczestników pogadanek otrzymał element odblaskowy.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl