"Pieszy - Odblaski" na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Pieszy - Odblaski" na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 02.10.2017

W trosce o pieszych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce kontynuują działania zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, przeprowadzili w sobotę działania "Pieszy - Odblaski". W trakcie służby patrolowali drogi gminne i powiatowe, po których mogą poruszać się piesi. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na kierowców jeżdżących w rejonach przejść. Dodatkowo po zmierzchu, poza terenem zabudowanym mundurowi sprawdzali jak piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków. Napotkanym pieszym  wręczali odblaski i przypominali, że powinien być on noszony w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego, dzięki temu staje się wcześniej widoczny dla kierowców. 

Tego typu działania prowadzone są regularnie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl