„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” w Janowszczyźnie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” w Janowszczyźnie

Data publikacji 03.10.2017

Sokólscy policjanci kontynuują działania prewencyjne pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Wczoraj mundurowi prowadzili prelekcje w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok”, która została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przeprowadzili wczoraj kolejne spotkania edukacyjno-informacyjne. Tym razem odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Janowszczyźnie. Podczas prelekcji z najmłodszymi funkcjonariusze przypomnieli odbiorcom podstawowe znaki i sygnały drogowe oraz prawidłowy sposób przechodzenia na drugą stronę jezdni. W trakcie zajęć mundurowi wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Na koniec dzisiejszych spotkań każdy z uczestników otrzymał element odblaskowy.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl