„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY ” w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY ” w powiecie sokólskim

Data publikacji 03.10.2017

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia bez Przemocy sokólska Policja przeprowadziła szereg spotkań profilaktycznych z młodzieżą. Odbyły się one w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny".

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia bez Przemocy sokólska Policja przeprowadziła wczoraj szereg spotkań profilaktycznych propagujących zachowania bez agresji i przemocy oraz zwiększających świadomość w tym obszarze. Mundurowi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce i w Janowszczyźnie, Zespołu Szkół w Kuźnicy oraz w Suchowoli. Spotkania odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny", którą patronatem honorowym objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak.

Policjanci wspólnie z pedagogami szkolnymi oraz przedstawicielami kadry pedagogicznej spotkali się wczoraj z młodzieżą, aby porozmawiać o zjawisku przemocy rówieśniczej. Funkcjonariusze przedstawili również odbiorcom zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu i wyjaśnili uczniom, jakie zachowania mogą być przejawem cyberprzemocy. Ponadto, uczniowie zapoznani zostali z konsekwencjami prawnymi grożącymi za stosowanie przemocy rówieśniczej.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl