"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO ... PRZEZ CAŁY ROK" w Zwierzyńcu Wielkim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO ... PRZEZ CAŁY ROK" w Zwierzyńcu Wielkim

Data publikacji 04.10.2017

Sokólscy policjanci kontynuują realizację działań prewencyjnych pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach działań odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu Wielkim.

Sokólscy policjanci kontynuują realizację programu "Bezpieczna droga do szkoły". Wczoraj, mundurowi odwiedzili najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Wielkim. Podczas spotkania z najmłodszymi uczniami prowadzący omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu. Uczestnicy dowiedzieli się również, dlaczego powinni nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić. Natomiast, wśród uczniów najstarszych klas policjanci omówili zjawisko cyberprzemocy podkreślając przy tym fakt, że w sieci nikt nie jest anonimowy. Na koniec profilaktycznych spotkań każdy z uczestników pogadanek otrzymał element odblaskowy.

Przekazane informacje i prowadzony program są elementem ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” adresowanej do uczniów szkół podstawowych. Akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl