EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z HANDLEM LUDŹMI W POWIECIE SOKÓLSKIM - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 19.10.2017

Sokólscy policjanci realizują działania prewencyjne w związku z XI Europejskim Dniem Walki z Handlem Ludźmi. W ramach działań odwiedzili uczniów w Zespołach Szkół w Sokółce, Szkole Podstawowej w Kuźnicy i Gimnazjum w Suchowoli.

W ramach działań związanych z obchodami Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkali się z uczniami szkół położonych w powiecie Sokólskim. Policjanci z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii przeprowadzili zajęcia w Zespole Szkół, Zespole Szkół Zawodowych i Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce, dzielnicowi z Posterunku Policji w Kuźnicy odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kuźnicy, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej byli w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej a policjanci z Posterunku Policji w Suchowoli spotkali się z młodzieżą z Gimnazjum w Suchowoli. Podczas prelekcji funkcjonariusze przekazali wiedzę jak w bezpieczny sposób szukać pracy za granicą oraz informacje dotyczące uzyskania pomocy ofiarom  handlu ludźmi. Młodzież chętnie brała udział w zajęciach, zadawała pytania na temat szukania bezpiecznych ofert pracy za granicą i organizacji takiego wyjazdu. Łącznie w zajęciach wzięło udział 361 uczniów.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl